2.8° C
Предимно облачно
toggle

Бъдете старателни деца и учете много, каза кметът Николай Рашков на първокласниците на ОУ „Иван Вазов“:

15 септември 2025
image

Кметът Николай Рашков адмирира празничната атмосфера в класните стаи, посрещнали най-малките възпитаници на горнооряховското ОУ „Иван Вазов“. Малко след официалното откриване на учебната година той посети всяка от трите паралелки с първокласници в училището.
72 деца за първи път чуха училищния звънец именно в ОУ „Иван Вазов“. Общо 485 са учениците му през настоящата учебна година, разпределени в 22 паралелки.
„Това е едно от най-добрите училища, с най-големи успехи. Носи името на една от най-ярките личности в нашата история и литература. Гордейте се с училището си, бъдете старателни деца и учете много. Само така, в тези динамични времена, вие ще можете да управлявате технологиите, а не те – вас. Сигурен съм, че ще защитите името на своето училище. Бъдете здрави и щастливи“, обърна се кметът Николай Рашков към първокласниците.
Училището посрещна своите възпитаници с редица придобивки – обновена настилката в училищния двор, нов покрив, нова парна инсталация, нови компютърни конфигурации. Инвестицията на учебното заведение е над 300 хил. лв. Директорът Иван Момъков припомни и, че с 360 хил. лв. от МОН в момента се създава STEM кабинет, който се очаква да бъде открит до месец. Със средства на Общината пък е обновен тротоарът край сградата, монтирани са обезопасителни оградни пана.
Гости при официалното откриване на учебната година в ОУ „Иван Вазов“ бяха народният представител Димитър Николов, зам.-кметът Даниел Божанков, който е възпитаник на същото училище, както и общински съветници.
 
 

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2026. Всички права запазени