Четвъртокласничката Анеса Обрешкова получи специално отличие от Община Горна Оряховица на празника за 1 юни
01 юни 2026
Четвъртокласничката от СУ „Георги Измирлием“ Анеса Обрешкова получи специално отличие от Община Горна Оряховица по време на празненство за Международния ден на детето. Празникът бе организиран от Общината съвместно с Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и събра много деца на площад „Георги Измирлиев“.
Наградата на Анеса бе връчена от заместник-кмета Петя Иванова. Отличието е признание за нейните впечатляващи успехи през учебната 2025/2026 година.
Ученичката от 4.а клас на Гимназията има отлично представяне на национални състезания по английски език, призови места в състезания по информатика и компютърно моделиране, най-активен млад читател е на Общинска библиотека Горна Оряховица с над 100 прочетени книги, носител е на множество златни медали и шампионски титли в леката атлетика, както и на републикански и регионални отличия в спортни състезания.
„Ако децата са по-малко на телефоните и повече четат, ще постигат много успехи“, каза при награждаването Анеса. Зам.-кметът Петя Иванова ѝ пожела да е все така последователна, ученолюбива и усмихната – талант, с който Горна Оряховица винаги да се гордее. Зам.-кметът пожела весело лято, здраве и много щастливи усмивки на всички деца.
След официалното награждаване празникът продължи с много музика и забавления. Водещ на събитието бе Део, който предизвика децата с весела викторина и различни игри. Голям интерес предизвика цирково-акробатичното шоу на мистър Стиви, както и любимите анимационни герои Соник и Спондж Боб, които също се включиха в празника.