2.8° C
Предимно облачно
toggle

Николай Рашков към учениците от СУ „Вичо Грънчаров“: Нека делото и духът на вашия патрон да продължават да ви вдъхновяват

08 май 2026
image

Нека делото и духът на Вичо Грънчаров да продължават да ви вдъхновяват да следвате пътя на знанието, родолюбието и духовността. Училището ви е утвърдено средище на просвета, което през годините е възпитавало поколения млади хора с високи морални ценности и активна гражданска позиция. Вашият труд и стремеж към знание са основата, върху която се изграждат бъдещите достойни граждани на нашата община и на България. С тези думи кметът Николай Рашков се обърна към възпитаниците на СУ „Вичо Грънчаров“ по повод патронния празник на училището. На честването присъстваха още заместник-кметът Петя Иванова и д-р Искра Николова – началник отдел „Образование култура, младежки дейности и спорт“.
Тържеството в Зала 1 на Общината започна с внасяне на знамената на Република България и на СУ „Вичо Грънчаров“ под звуците на родопски гайди. В началото на празничния концерт бе връчена и „Вичовата награда“. Тази година тя бе присъдена на дванадесетокласника Росен Тонев за отличен успех и изключителни постижения в музиката.
На празничния концерт бе поставена и една нова традиция. Със специални плакети с лика на Вичо Грънчаров бяха отличени още трима ученици за своите успехи в различни области. Владимир Мълчиниколов получи специална награда за изключителните си постижения в областта на музиката.
За своите големи постижения в областта на изобразителното изкуство бе отличена дванадесетокласничката Милена Атанасова, която има успехи и в областта на историята и литературата.
За отличен успех и за отлично представяне в областта на спорта и издигане престижа на училището награда получи и Виктория Костова от 12 клас.
По време на празничния концерт на сцената се качиха талантливите възпитаници на училището, които поднесоха на публиката своеобразна музикална разходка от класиката, през фолклора и популярната песен, до рок.
Тази вечер от 17.30 ч. в Изложбени зали „Недялко Каранешев“ ще бъде открита годишната изложба на учениците от Средно училище „Вичо Грънчаров“, в която свои творби ще представят талантливите млади художници.
 

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2026. Всички права запазени