2.8° C
Предимно облачно
toggle

Поредна акция по събиране на опасни отпадъци от домакинствата ще се проведе на 12 май

04 май 2026
image

Община Горна Оряховица организира поредната кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинства.
Акцията ще е еднодневна и ще се проведе на 12-ти май /вторник/.
Ще се събират опасни отпадъци от бита – бои, лакове, разтворители, лепила, лекарства, киселини, основи, луминесцентни тръби, тонери и др.
Организира се със съдействието на фирма „ЕкоСейф“ ООД, специализирана за събиране, транспортиране, оползотворяване и рециклиране на опасни отпадъци.
В часовете от 10.00 до 16.00 ч. мобилният пункт ще е разположен в района на Покрития пазар в Горна Оряховица. С цел опазване на здравето на хората и околната среда, гражданите могат да се възползват от кампанията и да занесат събраните опасни отпадъци на посоченото място.
    

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2026. Всички права запазени