° C
toggle

Предстоящи прояви в духовната сфера и спорта в община Горна Оряховица за месец март

28 февруари 2020
image

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА
МАРТ 2020 ГОДИНА
2 МАРТ (понеделник)
16.30 ч. НЧ „Пробуда-1904“
кв. „Калтинец“
„С любов към самодейното изкуство" – празнична програма
3 МАРТ (вторник)
11.00 ч. пл. „Георги Измирлиев“ Национален празник на Република България:
- ритуал по издигане на националното знаме;
- полагане на венци и цветя пред Паметника на Георги Измирлиев;
- поздравителен концерт с участието на  Радостина Паньова, фолклорна компания „Сидер войвода“ и клуб за народни хора „Фолклорна броеница“ при НЧ „Братя Грънчарови-2002“
5 МАРТ (четвъртък)
17.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ „Дами канят“ – изложба, посветена на Международния ден на жената
18.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ Осмомартенски концерт на вокални и танцови състави на НЧ „Напредък-1869”
9 МАРТ (понеделник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Драматичен куклен театър „Васил Друмев",  Шумен представя комедията „Кризисен център“ от Михаил Казаков, с участието на Силвия Петкова, Николай Станоев, Иво Йончев, Юлиян Рачков, Ивайло Захариев
12 МАРТ (четвъртък)
15.00 ч Младежки дом Младежки дом и РЗИ – Велико Търново представят лекция на тема „Колко тежи (не) щастието?” – запознаване с опасностите от хранителни разстройства при тийнейджърите
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Театрална къща VIVA ARTE – София представя пиесата „Умопомрачение“ по Сам Бобрик, с участието на Асен Блатечки, Койна Русева, Стефан Иванов, Никол Карабинова, Никола Парашкевов
14 МАРТ (събота)
11.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ „С мама, тати – на театър“:
Драматичен-куклен театър „Васил Друмев",  Шумен представя пиесата „Цветни вълшебства”
от Румен Николов, с участието на Димитър Атанасов, Миглена Стоева и Елена Атанасова
18 МАРТ (сряда)
10.00 ч. Зала 1 на Общината 30 години женска вокална група „Здравец“ – празничен концерт с участие на ЖВГ „Здравец“ и приятели
23 МАРТ (понеделник)
19.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ Георги Христов – „МОЯТ ПЪТ…”
Авторски, биографичен концерт-спектакъл с участието на симфоничен оркестър на Държавна опера-Варна и група „Черно и бяло“ с диригент Ганчо Ганчев
27-29 МАРТ (петък-неделя)
13.00 ч. Скай бар,
хотелски комплекс „Амбарица“
Национална младежка среща
„С крачка в бъдещето“
30 МАРТ (понеделник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Концерт на Нина Николина – „Традиция & Класика“, с участието на Държавна опера-Русе, диригент Георги Милтиядов
31 МАРТ (вторник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Младежки театър „Алтернатива” представя спектакъла „Фарисей” от Димитрис Псата. Спектакълът е посветен на Международния ден на театъра
ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА
В СЕЛИЩАТА НА ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
1 МАРТ (неделя)
16.00 ч. Център
с. Поликраище
Сирни заговезни – пресъздаване на обичая и прескачане на огън
2 МАРТ (понеделник)
18.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“
гр. Долна Оряховица
Празничен концерт, посветен на Националния празник на Република България, с участието на читалищни колективи
3  МАРТ (вторник)
10.00 ч. Център
с. Поликраище
Национален празник на Република България:
- ритуал по издигане на националното знаме;
- празнична програма на читалищните колективи
10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Янтра Национален празник на Република България:
- полагане на венци и цветя
10.00 ч. Паметник на загиналите драгановчани във войните Национален празник на Република България:
- ритуал по издигане на националното знаме;
- полагане на  венци и цветя;
- празнична програма със самодейни колективи
10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Горски Долен Тръмбеш Национален празник на Република България:
- полагане на цветя и празнична програма
 
10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Стрелец Национален празник на Република България:
- полагане на цветя и празнична програма
10.00 ч.
 
Паметник на  загиналите за България от с. Крушето Национален празник на Република България:
- полагане на  цветя пред паметника
10.00 ч.
 
 
 
12.00 ч.
пл. „Св. Димитър“
с. Правда
 
 
пл. „Св. Димитър“
с. Правда
Национален празник на Република България:
- полагане на венци и цветя пред паметника на загиналите във войните
 
„Пробуждане с хоро“ – национална инициатива, посветена на Националния празник на  Република България
10.30 ч. НЧ „Съгласие-1905“
с.  Писарево
Рецитал с участието на ученици ОУ „Отец Паисий“ по повод Освобождението на България  
10.30 ч.
 
 
  11.00 ч
Паметник „Майка България“
 с. Върбица
 
Център
с. Върбица
Национален празник на Република България:
- полагане на  венци и цветя
 
„Пробуждане с хоро“ – национална инициатива, посветена на Националния празник на  Република България
11.00 ч. Паметник на Петър Комитата
с. Горски Горен Тръмбеш
Национален празник на Република България:
- полагане на венци и цветя
6 МАРТ (петък)
  10.00 НЧ „Христо Козлев-1883“
гр. Долна Оряховица
„Майчице мила, майчице свята“ – изложба на картичики, изработени от ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“
  10.00 НЧ „Пробуда-1922“
с. Янтра
Изложба „Женско творчество“, посветена на Международния ден на жената
7 МАРТ (събота)
  11.00 ч. НЧ „Просвета-1906“
с. Горски Горен Тръмбеш
„Вечна и свята“ – рецитал, посветен на Международния ден на жената
8 МАРТ (неделя)
10.00 ч. НЧ „Развитие-1884“
с. Поликраище
Изложба „От ръцете на българката“, посветена на Международния ден на жената
11.00 ч. Клуб на пенсионера „Нов век“
с. Стрелец
Празнична програма по повод Международния ден на жената, с участието на самодейни колективи
11.00 ч. НЧ „Градина-Върбица-1894“
с. Върбица
„Твоето име е жена“  – празнична програма, посветена на Международния ден на жената
12.00 ч. НЧ „Звезда-1905“
с. Правда
Празничен концерт по повод Международния ден на жената, с участието на самодейни колективи
12.00 ч. Клуб на пенсионера „Единство“
с. Крушето
Празнична програма, посветена на Международния ден на жената с участието на певческа група „Ален божур“
20 МАРТ (петък)
17.00 ч. Клуб на пенсионера
„Асен Разцветников“
с. Драганово
Пролетен концерт с участието на самодейни колективи от НЧ „Съединение-1888“  и
КП „Асен Разцветников“
 
 
22 МАРТ  (неделя)
10.00 ч. НЧ „Заря-1900
с. Стрелец
„Пролетна магия“ – празнична програма с участието на самодейни колективи
10.30 ч. Център
с. Поликраище
„Пролет е дошла“ – детски празник
11.00 ч. НЧ „Градина-Върбица-1894“
с. Върбица
„Добре дошла, Пролет“ – празнична програма
25 МАРТ (сряда)
10.00 ч. НЧ „Пробуда-1922“
с. Янтра
„Благовещене“ – пресъздаване на обичая с участието на група за изворен фолклор с. Янтра и група „Калинка“ при ДГ „Ален мак“ Горна Оряховица
10.00 ч. пред НЧ „Съгласие-1905“
с. Писарево
„Благовещене“ – пресъздаване на обичая „Благовец“ и прескачане на огън
15.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“
гр. Долна Оряховица
130 години години от рождението на Чудомир – среща на ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с неговото творчество
27 МАРТ (петък)
18.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893"
с.  Първомайци
ДВГ „Чичопей“ и детска театрална студия при НЧ „Иван Вазов-1893" представят „Случки във воденицата" – драматизация по мотиви от българската народна приказка „Мързеливият котарак“. Режисьор Веселина Кожухарова, помощник Антония Станева
 
СПОРТНИ ПРОЯВИ В ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
1 МАРТ (неделя)
9.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
Регионален турнир по волейбол за девойки, под  домакинството на ВК „Импулс”
7 и 8 МАРТ (събота и неделя)
9.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
„Купа България” – турнир по хандбал за юноши старша възраст, под домакинството на ХК „Раховец 2008” Горна Оряховица
8 МАРТ (неделя)
16.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
Среща по хандбал „А” РХГ мъже: ХК „Локомотив” Горна Оряховица – ХК „Локомотив” гр. Варна
9 МАРТ (понеделник)
17.00 ч. Стадион „Локомотив“ Футбол (мъже): ОФК „Локомотив” Горна Оряховица – ФК „Хебър” гр. Пазарджик, среща от  Втора лига
14 МАРТ (събота)
9.45 ч. Стадион „Захарни заводи” Футбол: ОФК „Локомотив” Горна Оряховица – ОФК „Спартак“ Плевен, среща от първенството за юноши младша възраст – зона „В.Търново“
 
 
15 МАРТ (неделя)
11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” Футбол: ФК „Долна Оряховица” Долна Оряховица – ОФК „Локомотив“ Горна Оряховица, среща за първенство на Футбол 7
22 МАРТ (неделя)
10.00 ч./
 11.30 ч.
Стадион „Захарни заводи” Футбол: ОФК „Локомотив” Горна Оряховица – ОФК „Павликени“ Павликени, срещи за първенство на Футбол 7 и Футбол 9
26 МАРТ (четвъртък)
12.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
Зонален турнир по хандбал за момчета 11 год.,  под домакинството на ХК „Локомотив” Горна Оряховица
27 МАРТ (петък)
12.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
Зонален турнир по хандбал за юноши младша възраст – 14 год., под домакинството на ХК „Раховец 2008“ Горна Оряховица
28 МАРТ (събота)
9.45 ч. Стадион „Захарни заводи” Футбол: ОФК „Локомотив” Горна Оряховица – ФК „Спартак 1919“ Плевен, среща от първенството на юноши младша възраст – зона „Велико Търново“
28-29 МАРТ (събота и неделя)
10.00 ч. Спортна зала
„Никола Петров“
Турнир по хандбал за „Купа Раховец – млади таланти”, под домакинството на ХК „Раховец 2008“ Горна Оряховица
29 МАРТ (неделя)
11.30 ч. Стадион „Захарни заводи”
 
Футбол: ФК „Долна Оряховица” Долна Оряховица – ФК „Алекс О`кей” с. Шемшево, среща за първенство на Футбол 7
 
ЗАБЕЛЕЖКА: ПРОГРАМАТА Е ПРЕДВАРИТЕЛНА И ОРГАНИЗАТОРИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ
 

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2022. Всички права запазени