2.8° C
Предимно облачно
toggle

Община Горна Оряховица подкрепя инициативата "Да изчистим България заедно""

01 юни 2026
image

Община Горна Оряховица подкрепя инициативата на bTV  „Да изчистим България заедно“, която ще се проведе тази събота - 6 юни.
През настоящата година кампанията е част от нова мащабна инициатива „Седмица на бъдещето“. Основната цел е да се насърчи активното участие на гражданите в дейности, свързани с подобряване чистотата на населените места.
Апелът на общинската администрация е гражданите да почистят около домовете си, в междублоковите пространства или други забелязани от тях места с натрупани отпадъци.
На 5-ти юни (петък) всички желаещите да се включат в почистването могат да получат чували и ръкавици, осигурени от „Еко Партнърс България“. Материалите ще се раздават от 9.00 ч до 15.00 ч. в стая 211 и стая 221 в Общината.
Желателно е управителите на етажните собствености да организират живущите и при получаване на чувалите и ръкавиците, да дадат информация, колко човека ще се включат в почистването.
В деня на акцията, пълните чували трябва да се поставят до контейнерите за битови отпадъци.

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2026. Всички права запазени