2.8° C
Предимно облачно
toggle

Ваучери за книги срещу върнати кенчета и пластмасови бутилки в кампанията „Еко будител“, която ще се проведе в Горна Оряховица

07 октомври 2025
image

Община Горна Оряховица, съвместно с „Екопартнърс - България“ АД и книжарница „Хелиос“ организират кампанията „Еко будител“. Инициативата ще се проведе седмица след 1 ноември, когато отбелязваме Деня на народните будители, като има за цел да поощрява разделното събиране на отпадъци.
На 8 ноември (събота) пунктът ще бъде разположен на паркинга пред Летния театър в Горна Оряховица, за времето от 11 до 15 ч. Отпадъкът, който ще се приема са единствено алуминиеви кенчета и пластмасови бутилки от напитки.
За предадени над 3 кг. кенчета и бутилки ще се предоставя ваучер за пазаруване от книжарница „Хелиос“ на стойност 10 лв. Гражданите, които са събрали разделно и предадат над 6 кг. общо от двата вида опаковки, ще спечелят ваучер за пазаруване от 20 лв.

ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА © 2026. Всички права запазени